درک مفهوم منوی تنظیمات عمومی

درک مفهوم منوی تنظیمات عمومی

اولین گزینه در این منو تنظمیات عمومی می باشد که حاوی سه بخش اصلی می باشد.

 1. تنظیمات کلی
  Language: امکان تغییر زبان پیش فرض سایت بایک
  نام سایت : نام وب سایت، که قابل تغییر می باشد.
  توضیحات META برای سایت : حاوی واژه هایی است که موتورهای جستجوگر بر اساس آنها، وب سایت شما در لیست نتایج جستجو کاربران نشان میدهد.
  کد یکتا : کدی است که منحصرا به وب سایت شما تعلق دارد و ممکن است برای دریافت پشتیبانی تلفنی بخشی از آن جهت تایید هویت از شما پرسیده شود.
 2.  فرم ها
  فرم ها رابطی میان کاربران وب سایت و شما هستند. این فرم ها می توانند بسته به خواسته شما منعطف و طراحی شوند. پس از اینکه کاربر این فرم ها را با اطلاعات خود کامل و ثبت نمود، این امکان وجود دارد تا نتایج اطلاعات وارد شده در فرم ها به ایمیل شما ارسال شود.
 3. خارج از دسترس
  امکان غیرفعالسازی موقتی وب سایت و تنظیمات بعد از غیرفعالسازی در این بخش وجود دارد. حالتی  که بعد از غیرفعالسازی وب سایت تعریف می شود می تواند در سه موضوع غیرفعال، پیام اختصاصی و صفحه باشد:
  در صورتیکه حالت "غیرفعال" تعریف شود، هیچ صفحه ای به کاربر نشان داده نخواهد شد.
  در صورت انتخاب حالت "پیام اختصاصی"، می توان متنی را تنظیم نمود که وب سایت در زمان رویت کاربر قابل مشاهده باشد.
  در صورت انتخاب گزینه "صفحه"، می توانید صفحه ای را انتخاب کنید که در حالت غیرفعال بودن وب سایت نمایش داده شود.
 4. زبان

  زیر منوی زبان، دومین گزینه  "تنظیمات عمومی" است که می توان زبان پیش فرض را از لیست موجود انتخاب نمود.همچنین در ادامه می توان منطقه زمانی، قالب نشان دادن تاریخ و ساعت را نیز از حالات موجود تعریف کرد.
 5. قالب متون
  این منو دارای دو زبانه "قالب متن ها" و "تنظیمات CSS" می باشد.
 6. زبانه قالب متن ها

  یکی از مواردی که باعث کندی کار حین وارد کردن متن در صفحات وب سایت است، ویرایش مشخصات مربوط به نوع قلم، رنگ، سایز و ... یک متن می باشد.با تعریف تعدادی تنظیمات قلم تحت عنوان "سربرگ" دیگر نیاز به ویرایش تک تک مشخصات  قلم یک متن ندارید.فقط کافیست تعدادی سربرگ تعریف کنید تا در هنگام وارد کردن متن در صفحات وب سایت،با انتخاب سربرگ از پیش تعریف شده تمامی تغییرات مربوطه به مشخصات متن، یکجا اعمال شود.در زبانه ی "قالب متن ها" تعدادی منوی کشویی وجود دارد که با اعمال تغییرات، نتیجه تغییر شکل متون همزمان آن بصورت نمونه در ستون مجاور نمایش داده می شود :
 7. متن عادی
  متونی که بعنوان محتوا در وب سایت قرار می گیرند می توانند بصورت پیش فرض دارای نوع قلم (Font) ، سایز، رنگ و دیگر تنظیماتی که قابل تعریف برای متون است، باشند.
  فهرست بدودن نظم
  تنظیمات مربوط به قلم مورد استفاده هنگام لیست کردن داده هایی (که ترتیب آنها مهم نیست) در متن استفاده می شود. در این حالت، آیتم های لیست با کاراکتر از هم جدا می شوند.
 8. فهرست منظم
  تنظیمات مربوط به قلم مورد استفاده هنگام لیست کردن داده هایی (که ترتیب آنها مهم است) در متن استفاده می شود.در این حالت، آیتم های لیست با عدد از هم جدا می شوند.
  آیتم فهرست
  تنظیمات مربوط به قلم مورد استفاده هنگام لیست کردن داده ها (چه مرتب و چه نا مرتب) که در متن استفاده می شود.
  پیوند- لینک (Link)
  پیوند ها کلمات و یا جملات فعالی در صفحه وب سایت هستند که با کلیک بر روی آنها عمل خاصی انجام می پذیرد که مهمترین آنها ارتباط به صفحات دیگر است. در این منو می توان مشخصات مربوط به قلم این پیوند ها را تعریف نمود.
  زبانه "تنظیمات CSS"
  (از دانشنامه ویکی پدیا)
  الگوهای آبشاری یا روی‌انداز آبشاری سَبْک یا سی‌اس‌اس (به انگلیسی: CSS: Cascading Style Sheets) در کنار اچ‌تی‌ام‌ال هستهٔ فناوری ساخت صفحه‌های وب هستند. سی‌اس‌اس روشی ساده برای نمایش چیدمان و جلوه‌های تصویری (مانند نوع قلم، رنگ و اندازه‌ها) بر صفحه‌های وب است.
  به گفته‌ای ساده تر، این دستورها روش نشان داده شدن قلم‌ها و اندازه شان، رنگ‌ها و پس زمینه‌ها، روش چیدمان موزاییک‌های دربرگیرنده داده‌ها (دیواره ها)، و بسیاری دیگر از عنصرهای ساختار هر صفحه وب را، درون خود جای می‌دهند.
  در این زبانه می توان تنظیمات دلخواهی را فراتر از موارد موجود کدنویسی نمود.
 9. موتورهای جستجوگر

  موتورهای جستجوگر سایت هایی هستند که با توجه به درخواست کاربر،  صفحات وب مرتبط با موضوع را پیشنهاد می کنند. این موتورها برای صاحبان وب سایت ها یک کد شناسایی درنظر می گیرند که موتورها از این کد جهت دسترسی به اطلاعاتی نظیر کلمات کلیدی (Keyword) ،کلمات جستجو شده مرتبط ، درصد نمایش صفحه به کاربران، مدیریت نتایج جستجو، تعریف نحوه نمایش آدرس وب سایت شما به کاربران در موتورهای جستجوگر و ... استفاده می کند.
  در منوی موتورهای جستجوگر، این کدهای شناسایی به رنگ قرمز قابل مشاهده هستند که شما با وارد کردن این کدها در محل مربوط و کلیک بر روی دکمه ذخیره، می توانید این کدها را به موتورهای جستجوگر معرفی کنید.

قدرت گرفته از سایت بایک!